BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Tutaj informujemy Państwa o zmieniających się przepisach, ciekawostkach,
wszystkie materiały posiadają odnośniki do źródła
informacji.

Ca irA

Elektroniczna wysyłka deklaracji VAT obowiązkowa od stycznia 2018 roku!

Wszystkie deklaracje VAT od stycznia 2018 roku będą musiały być wysyłane elektronicznie. Taki obowiązek na podatników nakładają zmiany przepisów Ustawy o VAT. Przedsiębiorcy nie będą już mogli dobrowolnie decydować czy deklaracje będą składane papierowo czy elektronicznie - regulują to przepisy narzucając obowiązek korzystania e-deklaracji. Elektroniczna wysyłka deklaracji VAT wcale nie musi być trudna! Jak zatem składać deklaracje podatkowe przez internet?
Deklaracje VAT wysyłane elektronicznie

Ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r.o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadziła zmiany do artykułu 99 ust. 11b ustawy o VAT nakładając na przedsiębiorców obowiązek elektronicznej wysyłki deklaracji VAT.

Zobacz więcej: ....

 

Jeśli przedsiębiorca nie ma wyodrębnionego pomieszczenia na działalność, fiskus zakwestionuje rozliczenie kosztów.

Czynsz, energia, ogrzewanie, wywóz śmieci, odsetki od kredytu – takie wydatki wrzucają do podatkowych kosztów przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę w mieszkaniu. Skarbówka wprowadziła jednak dodatkowy warunek: firmowe pomieszczenie musi być wyraźnie wyodrębnione i wykorzystywane tylko na działalność, inaczej nie rozliczymy kosztów.

 

Czytaj więcej ....

CENTRUM USŁUG FINANSOWYCH CAIRA SP.Z.O.O
tel. 535 605 450
ul. Południowa 5
35-302 Rzeszów
e-mail: biuro@rachunkowosc.rzeszow.pl.

Go to top